Wiosna w Oświęcimiu. Jakie atrakcje czekają na turystów?

Budząca się do życia przyroda zachęca do aktywnego spędzania czasu oraz bliskich i dalekich podróży. Będąc w Zachodniej Małopolsce, nie można pominąć na swojej liście miast do odwiedzenia Oświęcimia, gdzie nie tylko czekają ciekawe zabytki, ale także można wziąć udział w licznych wydarzeniach organizowanych dla mieszkańców i turystów. Wiosna w Oświęcimiu już trwa, a my sprawdzamy, co dzieje się w mieście.

Wiosna w Oświęcimiu

Oświęcim jest idealną bazą wypadową, z której w szybki i bezproblemowy sposób możemy dotrzeć w piękne Beskidy, nad malownicze jezioro Międzybrodzkie i jezioro Żywieckie, do Wadowic, Zatoru oraz Kalwarii Zebrzydowskiej. Warto zarezerwować hotel Oświęcim lub domki Oświęcim, aby w pełni cieszyć się zwiedzaniem miasta oraz jego okolicy. Bogactwo przyrodnicze, liczne tereny objęte ochroną, a także bogactwo kulturowe regionu to gwarancja udanego urlopu i zadowolenia turystów z każdej grupy wiekowej, na których czekają nie tylko zabytki, ale również nowoczesne rozrywki. Jakie atrakcje czekają na turystów wiosną w Oświęcimiu? Sprawdzamy!

XI Jarmark Kasztelański

XI Jarmark Kasztelański odbędzie się w dniach 7-8 maja 2022 roku, będąc niewątpliwie okazją do bliższego zapoznania się z historią m.in. książąt oświęcimskich. W tym roku Jarmark Kasztelański odbędzie się pod hasłem „50.000 GRZYWIEN SZEROKICH GROSZY PRASKICH. Jak Jan IV sprzedał księstwo królowi – 1457 r.”, a w programie wydarzenia są m.in.:

  • wystawa czasowa “Dwór książęcy w Oświęcimiu”, której będą towarzyszyć liczne atrakcje,
  • Igrzyska Historyczne – konkurs dla szkół,
  • pokazy grup rekonstrukcyjnych,
  • pokaz Fireshow,
  • pokaz teatru ulicznego,
  • pokaz rzemiosła dawnego,
  • turniej rycerski i inne pokazy historyczne.

Wydarzenie będzie również okazją do skorzystania z oferty sprzedawców rękodzieła artystycznego, a także skosztowania wyjątkowych potraw i napitków. Dla uczestników wydarzenia udostępniona zostanie wieża zamkowa, Ekspozycje Muzeum Zamek oraz wystawa w oświęcimskim Ratuszu. Warto już teraz skorzystać z aplikacji booking Oświęcim i poszukać komfortowych noclegów w atrakcyjnej cenie, aby nie zmarnować szansy na udział w XI Jarmarku Kasztelańskim.

Oświęcimska Noc Muzeów

Noc Muzeów to wydarzenie organizowane w całej Europie, które od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Noc Muzeów w Oświęcimiu odbędzie się 14 maja 2022 roku. Impreza ta jest nie tylko okazją do obcowania z kulturą, poznawania ciekawych miejsc oraz historii i sztuki, ale także obfituje w dodatkowe atrakcje, które gwarantują świetną zabawę dla każdego. Dlaczego warto zarezerwować noclegi Oświęcim i spędzić tutaj weekend lub majowy urlop? Odpowiedź jest prosta – w Oświęcimiu i okolicy możemy spędzać czas na wiele różnych sposobów, zapominając o nudzie!

Wydarzenia organizowane przez Oświęcimskie Centrum Kultury

O zapewnienie mieszkańcom i turystom ciekawych rozrywek oraz okazji do samorozwoju dba Oświęcimskie Centrum Kultury, które również przygotowało wiele wiosennych atrakcji. Nie tylko odbędą się zaplanowane wcześniej i odłożone ze względu na pandemię wydarzenia np. koncerty, kabarety i imprezy dla najmłodszych, ale także liczne spektakle teatralne, wykłady i wystawy. Szczegółowy kalendarz imprez organizowanych przez OCK znajduje się na jego stronie internetowej.

Spotkanie nie tylko z książką w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Organizatorem ciekawych wydarzeń jest również Miejska Biblioteka Publiczna w Oświęcimiu, dzięki której wiosna upłynie pod znakiem inspirujących wystaw, konkursów oraz warsztatów i wykładów. Z oferty Miejskiej Biblioteki Publicznej mogą korzystać nie tylko mieszkańcy, ale także turyści, co jest niewątpliwie okazją do poszerzania horyzontów, a także rozwoju indywidualnych pasji.

Podsumowanie

Wiosna w Oświęcimiu jest nie tylko wyjątkowo piękna, co ma związek z możliwością obcowania z nadal dziką przyrodą oraz podziwiania niezwykłych widoków, ale także sprzyja doskonałej zabawie. Ciekawe zabytki, wyjątkowa historia, a także liczne wydarzenia kulturalne pozwalają spędzać tutaj czas w sposób, który gwarantuje niezapomniane emocje oraz sprzyja znalezieniu nowych pasji. Decydując się na wiosenny pobyt w Oświęcimiu, zyskujemy bazę wypadową do zwiedzania Zachodniej Małopolski, dzięki czemu nic nie ogranicza naszej kreatywności podczas planowania podróży. Zanim wyruszymy w drogę do Oświęcimia, warto poznać apartamenty Oświęcim oraz inne obiekty noclegowe i skorzystać z możliwości rezerwacji online.

Zarezerwuj już teraz
komfortowy apartament