Jak przygotować się do wizyty w Energylandii?

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce, który każdego roku odwiedzają miliony turystów. Nie ma się czemu dziwić, bo oferta Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze jest wyjątkowo bogata i dopasowana do potrzeb każdej grupy wiekowej. Jak przygotować się do wizyty w Energylandii? Na co warto zwrócić szczególną uwagę, żeby uniknąć niemiłych niespodzianek?

Od czego zacząć przygotowania do wizyty w Energylandii?

Wycieczka do Energylandii powinna zostać wcześniej zaplanowana, dzięki czemu nic nie zakłuci doskonałej zabawy. Priorytetem jest rezerwacja noclegu, bo kilka godzin w Energylandii nie pozwoli w pełni poznać oferty tego wyjątkowego miejsca, pozostawiając niedosyt i wiążąc się z niezadowoleniem nie tylko najmłodszych uczestników wyprawy.

Najlepiej zdecydować się na zakup dwudniowych biletów do Energylandii oraz poszukać noclegu niedaleko Zatora, który zapewni komfortowe warunki do wypoczynku po zabawie, pozwoli przygotować się na kolejny dzień emocjonujących wrażeń w parku rozrywki, a także stanie się bazą wypadową do zwiedzania okolicznych miejscowości. Co więcej, dłuższy pobyt w Zatorze pozwoli również poznać inne atrakcje tego miasta m.in. Park ruchomych Dinozaurów Zatorland, który nie tylko bawi, ale także pozwala zdobyć cenną wiedzę i rozwijać zainteresowania.

Idealnym rozwiązaniem jest rezerwacja noclegu w Oświęcimiu, w którym również czekają na turystów ciekawe atrakcje. Booking Oświęcim pozwala znaleźć m.in. hotel Oświęcim, apartamenty Oświęcim, domki Oświęcim i inne noclegi, które są dopasowane do indywidualnych potrzeb, gwarantując atrakcyjne ceny. Oświęcim znajduje się zaledwie 20 km od Zatora, co sprawia, że w niedługim czasie można dotrzeć do celu wyprawy, zadbać o komfort wypoczynku i uniknąć wysokich kosztów rezerwacji noclegu tuż przy Energylandii.

Rezerwując nocleg w Oświęcimiu, można dodatkowo skorzystać z okazji do poznania innych atrakcji Zachodniej Małopolski, które znajdują się m.in. w Wadowicach, Inwałdzie i Krakowie. Nie brakuje tutaj unikalnych zabytków, miejsc o wyjątkowych walorach przyrodniczych i krajobrazowych, a także nowoczesnych rozrywek, które zapewniają wiele wspaniałych wspomnień.

Niezbędnik małego i dużego odkrywcy Energylandii

Wybierając się do Energylandii, trzeba przede wszystkim dopasować zawartość swojego plecaka do pory roku i zapowiadanej pogody, mając na uwadze, że aura może się zmienić.

Latem bardzo ważne jest zabranie ze sobą chroniącego przed poparzeniami słonecznymi kremu z filtrem i nakrycia głowy oraz odzieży chroniącej przed deszczem. Wiosną i jesienią trzeba spakować cieplejszą czapkę oraz kurtkę, bo pęd powietrza związany z korzystaniem z Roller Costerów może doprowadzić do wychłodzenia organizmu. Niezależnie od pory roku niezbędne jest pamiętanie o zabraniu na wyjazd wygodnej odzieży i obuwia.

Rodzinny Park Rozrywki Energylandia jest ogromny, co sprawia, że odwiedzające go osoby pokonują sporo kilometrów, korzystając z różnych atrakcji oraz spędzają dużo czasu, stojąc w kolejkach. Mając problemy z długim staniem lub podróżując z szybko męczącymi się dziećmi, warto zapakować do plecaka składane krzesełko turystyczne. Rodzice i opiekunowie maluchów powinni zabrać ze sobą wózek spacerowy, z którym można bez problemu poruszać się po terenie parku.

Ważnym punktem wizyty w Energylandii w sezonie letnim jest korzystanie z atrakcji Aquaparku, w którym znajdują się baseny dla dzieci i dorosłych. Tutaj niezbędne są ręczniki do osuszenia ciała, strój kąpielowy, chroniące stopy klapki basenowe lub buty do wody, które dodatkowo zabezpieczają przed poślizgnięciem się na mokrym podłożu oraz ułatwiają dzieciom korzystanie z wodnych atrakcji. Ochrona stóp jest zalecana nie tylko ze względów higienicznych – chodzenie boso po rozgrzanym podłożu sprzyja otarciom i odparzeniom, które mogą zmniejszyć komfort zabawy. Małe dzieci warto dodatkowo wyposażyć w zapewniające bezpieczeństwo rękawki lub kamizelkę do pływania, a niemowlęta w pieluszki do pływania.

Korzystanie z wodnej strefy w Energylandii umili zabranie ze sobą dużych ręczników plażowych lub koca, bo nie zawsze można skorzystać z rozstawionych przy basenach leżaków.

W plecaku małych i dużych odkrywców Energylandii powinien znaleźć się również zapas wody i przekąsek, które pozwolą zaspokoić nagły głód. Choć na terenie parku znajdują się liczne punkty gastronomiczne, to trzeba liczyć się z długim oczekiwaniem w kolejkach oraz wziąć pod uwagę bardzo wysokie ceny.

W Energylandii odbywają się różne animacje oraz puszczana jest głośna muzyka, dlatego warto rozważyć zabranie ze sobą specjalnych słuchawek wygłuszających hałasy, które okazują się bardzo pomocne m.in. w przypadku niemowląt oraz osób ze specjalnymi potrzebami np. zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Podsumowanie

Planując wycieczkę do Energylandii, najlepiej zarezerwować sobie minimum 2 dni na zabawę w Rodzinnym Parku Rozrywki oraz rozważyć możliwość dłuższego pobytu w Zachodniej Małopolsce, który pozwoli skorzystać również z innych atrakcji regionu. Wcześniejsza rezerwacja noclegu to priorytet – większość turystów planujących pozostać w Energylandii kilka lub kilkanaście godzin, na ostatnią chwilę szuka noclegu, odczuwając niedosyt związany z brakiem możliwości skorzystania ze wszystkich atrakcji parku.

Przed wyjazdem trzeba spakować do plecaka odzież i obuwie dopasowane do pory roku, pamiętając, że pogoda może się zmienić i trzeba zabezpieczyć się na wypadek spadku temperatury oraz deszczu. Chcąc w pełni wykorzystać letnią wizytę w Energylandii, nie można zapomnieć o odzieży, obuwiu i akcesoriach, dzięki którym będzie można oddać się beztroskiej zabawie w strefie wodnej.

Zarezerwuj już teraz
komfortowy apartament