Interaktywne trasy i gry terenowe. Zwiedzanie nie musi być nudne!

Oświęcim to jedno z miast, w którym do dyspozycji turystów pozostają nie tylko tradycyjne zabytki, ale także interaktywne trasy turystyczne. Dzięki nowoczesnym formom zwiedzania można ponownie odkryć znane już miejsca oraz zainteresować młode pokolenie historią. Z jakich interaktywnych atrakcji dla turystów można skorzystać w Oświęcimiu oraz okolicy?

Zwiedzanie inne niż zwykle…

Decydując się na wypoczynek w Zachodniej Małopolsce, zyskujemy okazję do skorzystania z wielu atrakcji turystycznych oraz poznania ciekawych zabytków. Oprócz „tradycyjnego” zwiedzania, które nie każdemu musi przypaść do gustu, region oferuje liczne interaktywne trasy i gry terenowe. Aby w pełni wykorzystać dostępne możliwości, najlepiej wcześniej zarezerwować noclegi Oświęcim, dzięki czemu poznawanie miasta i okolic będzie o wiele łatwiejsze.

Interaktywne trasy historyczne. Muzeum Zamek w Oświęcimiu – „Gra o Niepodległą”

Muzeum Zamek w Oświęcimiu to wyjątkowe miejsce, w którym możemy podziwiać nie tylko liczne ekspozycje, ale także „uczestniczyć” w wydarzeniach, które miały miejsce w czasie I wojny światowej.

Trasa Historyczna pozwala wcielić się w postać Ignacego Kruczały i wraz z nim przejść ścieżkę bojową. Gra rozpoczyna się od projekcji filmu, który pozwala poznać rodzinę Kruczałów, a następnie jej uczestnicy przenoszą się do tuneli pod zamkiem. Trasa dla zwiedzających została przygotowana w taki sposób, aby uczestnicy gry mieli wrażenie, że przenieśli się w czasie. Niezwykłe scenografie, efekty dźwiękowe, oświetlenie, a także liczne zadania logiczne i quizy uczą i stają się inspiracją do poznawania historii.

Muzeum Zamek w Oświęcimiu to miejsce, w którym nie sposób się nudzić. Każdy turysta znajdzie tutaj interesujące ekspozycje i spędzi czas w inspirujący sposób. Chcąc wykorzystać wszystkie możliwości, jakie daje miasto, warto pamiętać, że booking Oświęcim pozwala znaleźć komfortowe noclegi i w pełni wykorzystać okazję do poznania historycznych i nowoczesnych atrakcji turystycznych.

Zwiedzanie z zagadkami, czyli ekscytująca gra terenowa

Questy stają się popularnym sposobem na łączenie zabawy z edukacją oraz urozmaicenie pobytu w różnych zakątkach Polski. W Oświęcimiu można odbyć wirtualny spacer z Romanem Mayzlem – wieloletnim burmistrzem miasta. 800-metrowa trasa piesza pełna jest interesujących zagadek, dzięki którym poznajemy historię miasta i w nieco inny sposób zdobywamy wiedzę historyczną. Można do niej dołączyć w dowolnym momencie i o każdej porze roku. Poświęcając około 60 minut na aktywne zwiedzanie i rozwiązywanie zagadek, możemy dotrzeć do celu wyprawy i zdobyć skarb, którym jest pamiątkowa pieczęć. Questy to świetny sposób na poznanie ciekawych miejsc na mapie Polski w nieco inny sposób – bez ścisłego trzymania się szlaków turystycznych.

Równie ciekawym sposobem spędzania czasu w Oświęcimiu, jest spacer z Prasołem po bulwarach, dzięki któremu można poznać np. historię handlu solą w czasach średniowiecznych, a także wyjątkowe bogactwo przyrodnicze rzeki Soły. Trasa ma 1,5 km długości i obfituje w ciekawe zagadki. I tutaj możemy zdobyć skarb w postaci pieczęci, zwiększając naszą kolekcję oraz zdobywając wyższy stopień odznaki PTTK Questy – Wyprawy Odkrywców.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach – interaktywna gra rodzinna

Nie tylko w Oświęcimiu skorzystamy z interaktywnych atrakcji turystycznych. W Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach można wziąć udział w grze rodzinnej, która pozwala poznać życie Karola Wojtyły. To świetna okazja do rodzinnej zabawy oraz nauki w sposób, który jest bardzo przystępny dla najmłodszych uczestników gry. Dzieci dzięki rozwiązywaniu zadań mogą rozszyfrować hasło i poznać patrona muzeum.

Do gry można dołączyć, pobierając darmową aplikację. Należy pamiętać, że udział w zabawie wymaga posiadania słuchawek, dzięki którym korzystające z aplikacji osoby nie zakłócają spokoju innych zwiedzających.

Interaktywnie znaczy ciekawie…

Zachodnia Małopolska gwarantuje nie tylko przepiękne widoki, ale także liczne atrakcje dla turystów w różnym wieku. Rezerwując hotel Oświęcim, możemy być pewni, że pobyt w mieście będzie udany! O wyborze noclegu warto pomyśleć wcześniej, dzięki czemu w pełni skorzystamy z oferty turystycznej regionu oraz poznamy nie tylko tradycyjne formy zwiedzania, ale również ciekawe interaktywne trasy i gry.

Zarezerwuj już teraz
komfortowy apartament