Zatorland – zaledwie 20 km od naszych apartamentów!

Oświęcim to piękne i słynące z wielu atrakcji miasto, które stanowi również doskonałą bazę wypadową do zwiedzania Zachodniej Małopolski. Zaledwie 20 km od Oświęcimia znajdują się parki rozrywki m.in. łączący edukację z doskonałą zabawą Rodzinny Park Rozrywki Zatorland. Jest to miejsce, w którym można m.in. przenieść się do czasów prehistorycznych i stanąć oko w oko z ruchomymi dinozaurami.

Zatorland to jeden z bardzo popularnych parków rozrywki, które znajdują się w okolicy Oświęcimia. Jest to miejsce unikalne w skali kraju, które łączy edukację z doskonałą zabawą w zapewniającym różne atrakcje dla małych i dużych turystów Lunaparku. Park Zatorland położony jest w zielonej okolicy, kryjąc wiele niespodzianek. Jest nią nie tylko zapewniający wyjątkowe wrażenia Park Ruchomych Dinozaurów, ale także położony nad jeziorem Park Mitologii i Park Owadów.

Oświęcim i okolice – dlaczego warto spędzić tutaj weekend lub dłuższy urlop?

Małopolska to region, który oferuje różne atrakcje. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Jednym z częściej odwiedzanych miast jest Oświęcim, w którym można zwiedzić nie tylko związane z historią miejsca i zabytki, ale także wypocząć w otoczeniu pięknej przyrody. W pobliżu Oświęcimia również czekają ciekawe atrakcje turystyczne oraz tereny zachęcające do uprawiania sportów wodnych, turystyki pieszej, turystyki rowerowej i leniwego wypoczynku na świeżym powietrzu. Poziom adrenaliny pomoże podnieść wizyta w oddalonym o zaledwie 20 km od Oświęcimia Zatorze, gdzie znajduje się m.in. Park Rozrywki Zatorland, który oferuje wyjątkowe atrakcje dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Planując pobyt w Oświęcimiu, warto wcześniej zarezerwować komfortowy i dopasowany do indywidualnych potrzeb nocleg. Booking Oświęcim pozwala znaleźć wygodne apartamenty Oświęcim, w których wypocznie cała rodzina, kompleksowo wyposażone domki Oświęcim oraz hotele Oświęcim. Co ważne – z Oświęcimia można dotrzeć do okolicznych atrakcji nie tylko własnym samochodem, ale także m.in.; busem lub pociągiem, dzięki czemu można w pełni cieszyć się czasem spędzanym z rodziną oraz przyjaciółmi.

Noclegi Oświęcim to doskonały wybór podczas każdej podróży do Małopolski, bo choć Oświęcim to miasto turystyczne, to można tutaj uniknąć tłumów typowych m.in. dla Krakowa.

Dlaczego warto wybrać się do Zatorlandu?

Będąc w Oświęcimiu, koniecznie trzeba odwiedzić Park Rozrywki Zatorland, który składa się z trzech parków tematycznych i Lunaparku. Miejsce to różni się od innych parków rozrywki – Zatorland zapewnia nie tylko doskonałą zabawę, ale także pozwala rozwijać pasje i zdobywać wiedzę. Park Rozrywki Zatorland jest przyjazny osobom w każdym wieku – usytuowanie atrakcji na zadrzewionym terenie sprawia, że nawet podczas letnich upałów można tutaj schronić się przed palącym słońcem, co jest szczególnie ważne m.in. dla osób podróżujących z niemowlętami oraz małymi dziećmi i seniorów.

Sezon turystyczny w Zatorlandzie rozpoczyna się 6 kwietnia i trwa do 20 października

W Parku Rozrywki Zatorland można m.in. spacerować pomiędzy realistycznymi, ruchomymi figurami prehistorycznych dinozaurów, odwiedzić Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, uczestniczyć w warsztatach paleontologicznych, poznać historię greckiej cywilizacji w Parku Mitologii, odwiedzić kino 3D, popływać statkiem wśród figur greckich bogów, spędzić aktywnie czas w parku linowym oraz obejrzeć realistyczne figury blisko 30 gatunków insektów w Parku Owadów.

W nadchodzącym sezonie czekają na odwiedzających Zatorland ciekawe nowości m.in.:

  • plac zabaw „Statek Piracki”,
  • karuzela samoloty,
  • nowe dinozaury i owady,
  • plac zabaw pod dachem „Klockowo”.

Podsumowanie

Zatorland to doskonałe miejsce, w którym można beztrosko się bawić oraz uczyć, spędzając miło czas w gronie rodziny i przyjaciół. Już niebawem odbędzie się wielkie otwarcie nowego sezonu 2024, które będzie obfitowało w dodatkowe atrakcje. Od 6 kwietnia do 20 października bramy Rodzinnego Parku Rozrywki Zatorland będą stały otworem dla małych i dużych wielbicieli emocjonujących przygód. Rezerwując nocleg w naszych apartamentach, które znajdują się zaledwie 20 km od Zatorlandu, można cieszyć się komfortowym wypoczynkiem oraz zyskać gwarancję bezproblemowego dojazdu do większości atrakcji okolicznych miejscowości.

Zarezerwuj już teraz
komfortowy apartament