TOP8 Atrakcje dla dzieci. Gdzie zabrać dzieciaki w Oświęcimiu

Oświęcim to nie tylko piękne, ale także wyjątkowe pod innymi względami miasto, które oferuje masę atrakcji dla każdej z grup wiekowych. Wybierając Oświęcim na bazę wypadową podczas zwiedzania Zachodniej Małopolski, można wiele zyskać. Jakie atrakcje dla dzieci czekają w mieście? Sprawdź i przekonaj się, że Oświęcim to idealne miejsce do wypoczynku!

Każda pora roku jest dobra, aby przyjechać do Oświęcimia i spędzić krótki lub dłuższy urlop w pięknych okolicznościach przyrody. W mieście i w okolicy znajdują się liczne atrakcje dla turystów, dzięki którym pobyt w Beskidzie Małym na pewno nie będzie wiązał się z nudą. Nie brakuje tutaj ciekawych zabytków, muzeów, miejsc pozwalających poznać historię regionu, a także nowoczesnych rozrywek, z których chętnie korzystają nie tylko dzieci, ale także towarzyszący im dorośli. Booking Oświęcim pomoże znaleźć idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb nocleg, oferując nie tylko hotel Oświęcim, ale także inne noclegi Oświęcim w atrakcyjnej cenie.

 

Atrakcje dla dzieci w Oświęcimiu

Każdy wyjazd z dziećmi wymaga odpowiedniego zaplanowania, aby uniknąć nudy, która nie sprzyja udanemu wypoczynkowi. W Oświęcimiu można w pełni wykorzystać wolny czas, ciesząc się miłą atmosferą rodzinnego wyjazdu. Znajdują się tutaj atrakcje idealne dla najmłodszych, starszaków oraz nastolatków.

1) Skatepark

Skatepark to doskonały wybór dla nieco starszych dzieci oraz młodzieży. Miejsce to zachęca do aktywnego spędzania czasu w grupie rówieśniczej. Na terenie miejskiego skateparku można korzystać z nowoczesnych i bezpiecznych elementów, dzięki czemu zapewnia on doskonałą zabawę na długie godziny. Elementy skateparku w Oświęcimiu to m.in. Funbox z Grindboxem i poręczą, Platforma, Schody i Bank Ramp. Obiekt znajduje się obok Hali Lodowej.

2) Kryta Pływalnia

Dzieci uwielbiają spędzać czas na basenie. Kryta Pływalnia w Oświęcimiu pozwala zaspokoić potrzeby małych i nieco starszych dzieci oraz ich rodziców, oferując dwa duże baseny, strefę rekreacyjną z brodzikiem oraz strefę rekreacyjną z sauną. Kryta Pływalnia w Oświęcimiu czynna jest 7 dni w tygodniu, dzięki czemu można w pełni wykorzystać pobyt w mieście oraz cieszyć się chwilą relaksu po trudach zwiedzania okolicy.

3) Plac zabaw w Parku Pokoju

W Oświęcimiu można korzystać z wielu terenów rekreacyjnych. Jednym z nich jest duży, zadbany Park Pokoju, w którym znajdują się ścieżki spacerowe i ścieżki rowerowe, a także dwa place zabaw dla dzieci. Park Pokoju znajduje się na 7 hektarach zalesionego terenu, dzięki czemu możemy nie tylko korzystać z aktywności, ale także w spokoju odpocząć i zregenerować organizm w otoczeniu pięknej zieleni.

Oprócz Parku Pokoju w Oświęcimiu znajdują się także inne tereny zielone, które zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu m.in. Park Zasole i Bulwary nad Sołą.

4) Kręgielnia Kula Hula

Kręgielnia Kula Hula to kolejne miejsce w Oświęcimiu, które pozwala miło i aktywnie spędzić czas oraz rozładować nadmiar energii. Nowoczesna, profesjonalna kręgielnia jest miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców i turystów, zapewniając nie tylko możliwość gry w kręgle, ale także bilard oraz spróbowania swoich sił w karaoke. Warto skorzystać z okazji i odwiedzić kręgielnię podczas swojego pobytu w Oświęcimiu i okolicy, bo oprócz wspomnianych atrakcji, miejsce to oferuje także dodatkowe możliwości miłego spędzania wolnego czasu.

5) Park Family Fun

Park Family Fun to wyjątkowa atrakcja dla dzieci, która pozwoli uniknąć nudy i idealnie sprawdzi się jako uzupełnienie zwiedzania lub sposób na zniechęcenie i niepogodę. Na terenie obiektu dostępne są różne atrakcje dla maluchów oraz starszych dzieci m.in.: tor gokartowy, tory przeszkód, duża zjeżdżalnia falista i trampoliny.

Park Family Fun to alternatywa dla zewnętrznych placów zabaw, które zachwyci każde dziecko. Z obiektu mogą korzystać dzieci do 13. roku życia.

6) Park Trampolin

Park Trampolin w Oświęcimiu to osłonięty przed deszczem obiekt na świeżym powietrzu, który gwarantuje doskonałą zabawę dla turystów z każdej grupy wiekowej. Można tutaj do woli cieszyć się zabawą, która poprawia kondycję fizyczną, a także podnosi poziom hormonów szczęścia w organizmie. Park Trampolin znajduje się obok Kręgielni Kula Hula, dzięki czemu można z niego skorzystać przed lub po grze w kręgle.

7) Galeria Książki

Co robić w Oświęcimiu, gdy zmęczy nas aktywność fizyczna lub leniwy wypoczynek na świeżym powietrzu? Można odwiedzić Galerię Książki, czyli Miejską Bibliotekę Publiczną, gdzie poza wypożyczalnią i czytelnią książek znaleźć można: Mikroświat Zabawy stworzony z myślą o najmłodszych, dział Multimedi@ z dostępem m.in. do PlayStation, X-Boxa, interaktywnej maty wraz ze zbiorem gier, multimedialnego stołu dotykowego, piłkarzyków i cymbergaja.

8) Kina

W Oświęcimiu można skorzystać z oferty Planet Cinema, a także Oświęcimskiego Centrum Kultury „Nasze Kino”, zyskując okazję do uczestniczenia w wyjątkowych seansach filmowych oraz ciekawych wydarzeniach. Oferta kin jest dopasowana do wieku, gwarantując nie tylko rozrywkę, ale także pozwalając na poszerzanie horyzontów i rozwijanie zainteresowań.

 

Atrakcje dla dzieci – podsumowanie

Pobyt w Oświęcimiu może dostarczyć wielu wrażeń nie tylko dorosłym, ale także dzieciom, zapewniając ciekawe aktywności dla różnych grup wiekowych. Warto wcześniej zaplanować wyjazd, tworząc plan zwiedzania oraz rezerwując wygodny i komfortowy nocleg np. apartamenty Oświęcim lub domki Oświęcim. Rezerwacja noclegu online znacząco ułatwia znalezienie idealnie dopasowanej do indywidualnych potrzeb oferty oraz pozwala uniknąć stresu, który pojawia się podczas poszukiwania noclegu po przyjeździe do miasta.

Zarezerwuj już teraz
komfortowy apartament