Strona główna/Przewodnik/Inwałd Park to tylko 30 km od naszych noclegów. WARTO odwiedzić!

Inwałd Park to tylko 30 km od naszych noclegów. WARTO odwiedzić!

Prawdziwa gratka oraz moc wrażeń czeka na wszystkich, którzy postanowią ruszyć się ze swojej bazy wypadowej w Oświęcimiu, aby zwiedzić okolicę pełną ciekawych i intrygujących miejsc. Jednym z takich zakątków jest Inwałd Park zlokalizowany ok. 33 km na południowy-wschód od Oświęcimia. Dlaczego warto tam pojechać? Otóż w Inwałdzie mieści się rodzinny park rozrywki, gdzie czeka aż 5 tematycznych mniejszych parków, a każdy z nich skrywa mnóstwo okazji do przeżycia wyjątkowych rodem z filmów o przygodach Indiany Jonesa. Każdy znajdzie coś dla siebie, poczynając od małego brzdąca, przez młodzież, po osoby dorosłe, a nawet seniorów i osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózku inwalidzkim. A co najlepsze, wszystko to na wyciągnięcie ręki od noclegu w hotelu Oświęcimia. Odkryjmy więc moc atrakcji pobliskiego Inwałdu!

Kilka słów o Inwałd Parku

Jest to rodzinny park rozrywki mieszczący się w Inwałdzie przy ul. Wadowickiej 169 (droga krajowa nr 52 Kraków-Cieszyn) w gminie Andrychów w powiecie wadowickim. Główną i najbardziej rozpoznawalną atrakcją tego miejsca jest możliwość zobaczenia potężnych dinozaurów oraz interesującego połączenia zabawy z edukacją. Ponadto są tutaj miniatury znanych budowli z całego świata od polskich zabytków po perły światowego dziedzictwa jak Wieża Eiffla czy Wielki Mur Chiński. Wielu turystów jest zainspirowana Ogrodem Jana Pawła II i wieżą widokową, zwiedzaniem zielonego labiryntu czy poznaniem średniowiecznej warowni ze smokami. Są tam też żywe zwierzęta, czyli tzw. Mini Zoo „Kucyk”, gdzie można podejrzeć życie rodzimych i egzotycznych stworzeń. Wszystkie atrakcje są przystosowane do zwiedzenia przez dzieci oraz posiadają mnóstwo walorów edukacyjnych w postaci tablic czy możliwości wynajęcia przewodników oraz organizacji zabaw i warsztatów. Inwałd Park jest czynny od początku kwietnia do końca października we wszystkie dni tygodnia, najczęściej w godz. od 9 do 19. Co ważne, można tam zrealizować Polski Bon Turystyczny, jeśli zostaną wykupione min. 2 usługi, czyli np. wstęp do parku oraz posiłek w strefach gastronomicznych. Ceny są zróżnicowane – zaczynają się od 1 zł do nawet kilkuset złotych w zależności od liczby atrakcji, wielkości grupy czy stosowanych ulg, natomiast kupując bilet online, przysługuje 10% zniżki. Ciekawą opcją jest bilet urodzinowy – w dniu swoich urodzin można go nabyć za 1 zł. Oprócz tego wszystkie 5 tematycznych parków posiada duże parkingi i dogodny dojazd.

Park Dinozaurów „Dinolandia”

Jeśli zapytalibyśmy dzieci, gdzie są najfajniejsze dinozaury, to jedną z najczęstszych odpowiedzi będzie właśnie „Dinolandia”, która przyciąga turystów z Polski i Europy. W tym parku tematycznym znajduje się aż 25 różnych atrakcji, w tym strefa z 50 dużymi dinozaurami jak Tyranozaur Rex, Diplodok czy ogromny Mamenchizaur. Wśród rozrywek i miejsc zabaw, są też ścieżki i obiekty edukacyjne. Na szczególną uwagę zasługują: stanowisko paleontologiczne, sztolnia badawcza, galeria muzealna czy emocjonujące poszukiwanie szkieletu dinozaura na plaży. Oczywiście nie brak tu zabaw ruchowych na małpim gaju, ściance wspinaczkowej i parku linowym, dmuchanej zjeżdżalni, pirackiej kolejce czy eksploracja mrożącej krew w żyłach paszczy dinozaura. „Dinolandia” to zdecydowanie obowiązkowy punkt w Inwałd Parku, a co więcej blisko znajdują się apartamenty Oświęcim.

Park Miniatur „Świat Marzeń”

A co byście powiedzieli na 65 dziel światowej architektury zgromadzonych w jednym miejscu? Zwiedzanie „Świata Marzeń” to arcyciekawa podróż przez wiele krajów, w których można podziwiać najsłynniejsze budowle. Będąc tutaj przygotujcie się na oglądanie pięknego kompleksu weneckiego, czyli Placu św. Marka, Bazyliki św. Marka oraz Dzwonnicy św. Marka w skali 1:10. Natomiast papieski kompleks watykański w postaci Placu św. Piotra i Bazyliki św. Piotra można zobaczyć w skali 1:15. Większość obiektów jak np. Wieża Eiffla, Sfinks, Koloseum, rodzimy Wawel, Brama Brandenburska, Wielki Mur Chiński czy tajemnicze posągi Mai z Wyspy Wielkanocnej można podziwiać w skali 1:25, co sprawia mnóstwo frajdy oraz pozwala rozbudzić wyobraźnię i ciekawość świata, zwłaszcza u najmłodszych. Ponadto, warto odwiedzić lunapark z podniebnym kołem młyńskim, kinem 5D i fantastycznym placem zabaw.

Park Średniowieczny „Warowania Inwałd”

Miłośnicy historii oraz bitew i turniejów rycerskich będą posiadać się z radości, jeśli zajrzą do średniowiecznej „Warowni Inwałd”. To wyjątkowe, a zarazem mroczne i ekscytujące miejsce, gdzie na każdym kroku czekają fascynujące eksponaty i obiekty jak np. masywny zamek obronny z wieków średnich, osada oraz legendarna kraina smoków. Wystawą przyprawiającą o dreszczyk emocji jest muzeum tortur, gdzie można przekonać się, jak okrutnie traktowano jeńców i złoczyńców kilkaset lat temu. Żeńska część zwiedzających na pewno doceni wystrój i ówczesne wygody tzw. „komnaty damy”. Za to w osadzie będzie można zobaczyć, jak dawniej mieszkali królewscy poddani oraz wziąć udział w warsztatach, by opanować sztukę średniowiecznego rzemiosła np. garncarstwa, kowalstwa i powroźnictwa. A na deser czeka na Was kraina ruchomych smoków, które zieją ogniem i robią groźne miny. Warto to wziąć pod uwagę, rezerwując nocleg przez serwis booking Oświęcim.

Ogród Jana Pawła II

3-hektarowy unikat w skali światowej – tak w skrócie można nazwać to wyjątkowe miejsce, które poświęcono jednemu z najwybitniejszych Polaków w historii. Przepiękny ogród stanowi nie tylko ogrodniczy majstersztyk, ale także wymiar symboliczny, ponieważ jest to największy na świecie kwitnący obraz Karola Wojtyły, papieża i polskiego świętego. Tak wielkie dzieło najlepiej podziwiać z góry, dlatego powinniście przemierzyć 96 schodów, aby znaleźć się na szczycie 22-metrowej wieży widokowej, z której można zobaczyć pełne oblicze Jana Pawła II. Do ogrodowej kompozycji użyto 20 tys. kwiatów, krzewów i drzew oraz wiele ton kamieni i kruszyw. Oprócz tego, czek na Was papieska wystawa fotograficzna i kafeteria z fontanną.

Mini Zoo „Kucyk”

Coś dla miłośników zwierząt oraz niecodziennych żyjątek, które zamieszkują różne zakątki Polski, Europy i świata. Obserwatorzy życia fauny znajdą tutaj patki, zwierzęta małe oraz duże. Do najciekawszych ptasich okazów można zaliczyć strusie emu, pawie, bażanty złociste i srebrne oraz strojne gołębie pawiki. Z kolei największym powodzeniem wśród najmłodszych cieszą się kangury Benetta, owce, tytułowe kucyki, włochata świnia Mangalica, a także jeżozwierz, szop pracz, skunks albinos czy małe gryzonie jak szynszyla, koszatniczka oraz szczur hodowlany. Ponadto, można też wybrać się na przejażdżkę kucykiem. Warto też wspomnieć o nowościach na sezon 2021, jak choćby o egzotycznej żenecie tygrysiej, naturalnie występującej na południu Afryki oraz o znanych z filmu „Madagaskar” lemurach Katta.

A wszystko w pobliżu bazy noclegowej w Oświęcimiu

Inwałd Park to przepiękna podróż przez różne krainy, dlatego aby je zobaczyć warto skorzystać z takiej oferty jak noclegi Oświęcim. Tylko kilkudniowy pobyt pozwoli na dokładne poznanie wyjątkowych okolic dawnego księstwa oświęcimsko-zatorskiego. Dobrym przykładem może być niejeden hotel Oświęcim, który wyróżnia się bardzo wysokim komfortem i dobrą lokalizacją.