7-dniowy urlop w Zachodniej Małopolsce. Jest tu co robić!

W końcu możemy cieszyć się długo wyczekiwanymi wakacjami! Dłuższy urlop warto spędzić w Zachodniej Małopolsce, gdzie nie brakuje ciekawych atrakcji turystycznych, a także miejsc, które zachęcają do wypoczynku na świeżym powietrzu. Co robić przez tydzień w Zachodniej Małopolsce? Gdzie szukać noclegu? Podpowiadamy.

Oświęcim – idealna baza wypadowa do zwiedzania Zachodniej Małopolski

Małopolska to piękny rejon, w którym każdy znajdzie idealne dla siebie atrakcje. W rejonie Zachodniej Małopolski możemy odpoczywać w otoczeniu pięknej i nadal dzikiej przyrody, korzystać z nowoczesnych rozrywek, a także oddać się chwili zadumy w miejscach o wyjątkowym znaczeniu historycznym. Oświęcim jest świetną bazą wypadową, z której bez większych problemów dotrzemy do każdej z atrakcji turystycznych regionu. Warto wcześniej zarezerwować hotel Oświęcim lub domki Oświęcim, dzięki czemu zyskamy pewność, że wybrany nocleg spełni wszystkie nasze potrzeby i oczekiwania. Co robić podczas 7-dniowego pobytu w Zachodniej Małopolsce?

7-dniowy pobyt w Zachodniej Małopolsce – tutaj nie będziesz się nudzić!

Chcąc ułatwić Wam planowanie wakacyjnego wyjazdu, przygotowaliśmy gotowy plan pobytu w Oświęcimiu i okolicy, który uwzględnia różnorodne atrakcje turystyczne oraz sposoby spędzania wolnego czasu. Na początku pamiętajcie o rezerwacji noclegu, co umożliwia booking Oświęcim. Znajdziecie tam wiele różnych obiektów noclegowych np. komfortowe apartamenty Oświęcim, które pozwolą cieszyć się pełną prywatnością i domową atmosferą. Z Oświęcimia można dotrzeć do ciekawych miejsc nie tylko własnym samochodem, ale także innymi środkami lokomocji, co jest dodatkową zaletą.

Dzień 1 – Muzeum Auschwitz i Auschwitz Birkenau

Pobyt w Zachodniej Małopolsce warto rozpocząć od wizyty w Muzeum Auschwitz oraz Auschwitz Birkenau. Miejsce to stało się symbolem Holokaustu europejskich Żydów i nazistowskich zbrodni popełnionych m.in. na Polakach oraz Romach. Zanim przypomnimy sobie tragiczną historię, której świadkami często byli nasi dziadkowie i pradziadkowie, powinniśmy odpowiednio przygotować się do zwiedzania Muzeum Auschwitz oraz Auschwitz Birkenau. Trzeba pamiętać o zachowaniu powagi oraz zapoznać się z zasadami zwiedzania. Na zwiedzanie byłego niemieckiego obozu zagłady trzeba zarezerwować sobie około 3 godzin.

Dzień 2 – Pustynia Błędowska i Zamek Rabsztyn

Pustynia Błędowska to unikalne miejsce w skali Polski. Położona na pograniczu Wyżyny Śląskiej i Wyżyny Olkuskiej jest największym w naszym kraju obszarem lotnych piasków. Obszar Pustyni Błędowskiej znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd oraz na terenie użytku ekologicznego Pustynia Błędowska, dlatego nie można się tutaj poruszać m.in. samochodami i kładami. Pustynię Błędowską możemy zwiedzić bez żadnych opłat, zyskując możliwość podziwiania wyjątkowych krajobrazów oraz poznania okolicznych terenów, które zachwycają pięknem nadal dzikiej przyrody.

Po nacieszeniu się pustynnym krajobrazem warto zwiedzić ruiny warowni koło Olkusza, czyli Zamek Rabsztyn. I tutaj czekają na nas wyjątkowe okoliczności pięknej przyrody oraz okazje do poznawania historii. Zwiedzanie ruin warowni trwa około 2 godzin, obfitując w liczne atrakcje dla dużych i małych turystów.

Dzień 3 i 4 – Park Rozrywki Energylandia w Zatorze

Wizyta w Energylandii to obowiązkowy punkt na mapie podróży po Zachodniej Małopolsce. Czeka tutaj na turystów masa ciekawych atrakcji, które koniecznie trzeba wypróbować, zyskując okazję do doskonałej zabawy. W sezonie 2022 można przetestować w Energylandii wiele nowych atrakcji, które pozwolą podnieść poziom krążącej w żyłach adrenaliny, zapewniając wyjątkowe wspomnienia. Dwa dni cieszenia się atrakcjami największego w Polsce parku rozrywki pozwolą w pełni zaspokoić potrzebę niczym nieskrępowanej zabawy.

Dzień 5 – Wadowice i Park Rozrywki Inwałd

Niedaleko Oświęcimia leżą Wadowice, które również trzeba odwiedzić. Największą atrakcją miasta jest Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, gdzie możemy poznać historię Papieża Polaka. W Wadowicach nie brakuje także innych atrakcji dla zwiedzających. Na szczególną uwagę turystów zasługuje np. Rynek w Wadowicach oraz cukiernia, w której możemy skosztować papieskich kremówek.

Po zwiedzaniu Wadowic można zrelaksować się w Parku Miniatur „Świat Marzeń” w Inwałdzie, gdzie czekają atrakcje dla dzieci i dorosłych. W tym wyjątkowym miejscu możemy np. pospacerować alejkami przepięknego ogrodu, w którym znajdują się miniatury znanych zabytków z całego świata, odbyć podróż do Krainy Ruchomych Smoków, a także cieszyć się doskonałą zabawą w Lunaparku.

Dzień 6 – Nadwiślański park etnograficzny w Wygiełzowie

Po raz kolejny chcemy podkreślić, że Zachodnia Małopolska to region, który urzeka pięknymi widokami i pozwala zwiedzać wyjątkowe miejsca. Dowodem na to jest Nadwiślański park etnograficzny w Wygiełzowie, w którym w otoczeniu zieleni znajduje się skansen. Możemy w nim podziwiać drewniane budynki Krakowiaków Zachodnich, których nie spotkamy w innych skansenach na terenie Polski.

Dzień 7 – Park Rozrywki Zatorland

Park Rozrywki Zatorland to unikalne miejsce na mapie Europy, w którym możemy stanąć oko w oko z ogromnymi, ruchomymi dinozaurami, ale to nie jedyna atrakcja Zatorlandu. Czekają tutaj na turystów także m.in. Park Mitologii i Park Owadów, a także liczne atrakcje w Lunaparku.

Podsumowanie

Oświęcim to idealna baza wypadowa do zwiedzania Zachodniej Małopolski, gdzie czeka na turystów wiele różnorodnych atrakcji. Warto wcześniej zarezerwować nocleg, aby cieszyć się pełnią komfortu pobytu oraz pewnością, że będziemy wypoczywać w miejscu, które będzie w 100% dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb.

Zarezerwuj już teraz
komfortowy apartament