Wizyta w Energylandii w sezonie niskim – dlaczego warto?

Energylandia to największy Park Rozrywki w Polsce, który oferuje ponad 120 atrakcji dla wszystkich grup wiekowych. Różnorodna oferta Energylandii sprawia, że Rodzinny Park Rozrywki co roku przyciąga większą grupę turystów. Wizyta w Energylandii przed sezonem wysokim może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jak w pełni wykorzystać pobyt w Zachodniej Małopolsce? Podpowiadamy.

Od momentu otwarcia Energylandii w 2014 roku do roku 2022 liczba korzystających z atrakcji turystów zwiększyła się z około 25 tysięcy do blisko 2 milionów, a Rodzinny Park Rozrywki w Zatorze stał się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Polsce. Nie ma się czemu dziwić, bo imponująca liczba atrakcji, nowoczesna infrastruktura, a także organizowane w Energylandii wydarzenia tematyczne, zachwycają i pozwalają w pełni wykorzystać potencjał tego miejsca.

Ogromna popularność Energylandii przekłada się na obłożenie parku, jednak można uniknąć tłumów, decydując się odwiedzić Rodzinny Park Rozrywki przed sezonem wysokim lub po jego zakończeniu.

Wizyta w Energylandii – zanim się zdecydujesz…

Jeden dzień w Energylandii to zbyt mało, aby w pełni nacieszyć się wszystkimi atrakcjami. Aby wizyta w Energylandii była udana, najlepiej wcześniej zarezerwować nocleg, który pozwoli wypocząć w ciszy i spokoju. Warto zapoznać się z ofertą obiektów noclegowych w okolicznych miejscowościach, które także oferują wiele atrakcji dla turystów.

Rezygnując z rezerwacji noclegu tuż przy Energylandii, można dodatkowo sporo zaoszczędzić. Doskonałym pomysłem jest rezerwacja noclegu na booking Oświęcim. Domki Oświęcim, hotel Oświęcim, a także apartamenty Oświęcim pozwolą komfortowo wypocząć w przepięknym mieście, z którego można dojechać do Energylandii w zaledwie 20 minut. Oświęcim to idealna baza wypadowa do poznawania innych atrakcji Beskidu Małego – można stąd szybko dotrzeć nie tylko do Zatora, ale także m.in. do Wadowic, Andrychowa, Inwałdu i Pszczyny.

Kiedy zaczyna się sezon w Energylandii?

Sezon w Energylandii rozpoczyna się 1 kwietnia. Wczesną i późną wiosną, czyli w sezonie niskim, który trwa od 1 kwietnia do 23 czerwca, a także jesienią – od 4 września do 29 października – można bez pośpiechu cieszyć się korzystaniem z oferowanych przez Energylandię atrakcji. Warto jednak wiedzieć, że np. w długi majowy weekend, pomimo sezonu niskiego, w Energylandii spotkamy tłumy spragnionych wyjątkowych wrażeń turystów.

Zalety korzystania z atrakcji Energylandii poza sezonem wysokim

Wizyta w Energylandii poza sezonem wysokim sprzyja nie tylko lepszemu samopoczuciu, pozwalając uniknąć długiego oczekiwania w kolejkach i związanego z tym stresu, ale także sporo zaoszczędzić m.in. podczas korzystania z punktów gastronomicznych. Jest to szczególnie ważne, jeżeli odwiedzamy Energylandię z dziećmi, które szybko nudzą się oczekiwaniem na skorzystanie z przygotowanych dla nich atrakcji. Przed sezonem wysokim możemy być pewni, że mniej oblegane będą nie tylko atrakcje dla dzieci w różnym wieku, ale także atrakcje w strefie ekstremalnej, z których chętnie korzystają dorośli.

Wizyta w Energylandii przed sezonem wysokim pozwala uniknąć pośpiechu oraz związanego z letnimi upałami osłabienia. Doskonałym pomysłem jest korzystanie z kolejek górskich i innych obleganych atrakcji poza sezonem, gdy pogoda nie zawsze pozwala na skorzystanie z atrakcji strefy basenowej, by letnią wizytę w Energylandii całkowicie przeznaczyć na relaks w strefie wodnej, ciesząc się wszystkimi urokami słonecznej pogody i doskonałą zabawą.

Dodatkową zaletą wizyty w Energylandii przed sezonem jest nieograniczony dostęp do znajdujących się blisko Parku Rozrywki miejsc parkingowych oraz brak problemów z opuszczeniem parkingu po zakończeniu zabawy.

Podsumowanie

Energylandia z roku na rok staje się bardziej popularna, co przekłada się na obłożenie parku. W sezonie wysokim trudno jest na spokojnie cieszyć się wszystkimi atrakcjami, które oferuje.

Ogromna liczba turystów, długie kolejki do poszczególnych atrakcji, a także ciągły pośpiech, który związany jest z koniecznością zajęcia miejsca w kolejce do kolejnych atrakcji, mogą wpływać na nasze samopoczucie.

Aby w pełni wykorzystać czas spędzony w Energylandii, warto odwiedzić ten Park Rozrywki przed sezonem wysokim, który rozpoczyna się pierwszego dnia wakacji i trwa do zakończenia sezonu urlopowego. Zanim jednak wyruszymy na podbój Energylandii, trzeba zadbać o rezerwację noclegu. Idealnym wyborem są noclegi Oświęcim, które gwarantują komfortowy wypoczynek w ciszy i spokoju. Oświęcim stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania Zachodniej Małopolski – można bez problemów stąd dotrzeć nie tylko do Zatora, ale także np. Wadowic i Inwałdu.