TOP3 stoki narciarskie nieopodal Oświęcimia. Przewodnik!

Śnieg, mróz, piękne widoki i narty – to marzenie niejednego turysty. Niedaleko Oświęcimia można korzystać z kilku stoków, które zostały dostosowane do potrzeb i umiejętności początkujących oraz doświadczonych narciarzy. Nie ma śniegu? Żaden problem, bo stoki są sztucznie naśnieżane, dzięki czemu można uniknąć rozczarowań związanych z brakiem zimowej aury.

Niedługo rozpoczynają się ferie zimowe, więc już teraz warto znaleźć noclegi Oświęcim, które pozwolą cieszyć się udanym wypoczynkiem w tym wyjątkowym mieście oraz korzystać z możliwości, jakie zapewnia zwiedzanie okolicy.

Ferie bez nart? Niemożliwe!

Hotel Oświęcim zarezerwowany? Czas na przygotowanie planu pobytu w pięknym rejonie Małopolski. Jeżeli zima, to muszą być narty i sanki! Gdzie zawsze panują odpowiednie warunki? Oczywiście, że w Beskidzie Małym. Śpieszymy z podpowiedzią, gdzie można bezpiecznie cieszyć się zimowym szaleństwem i skorzystać z dodatkowych atrakcji.

Stacja Narciarska Czarny Groń

Szukając kompleksowej oferty dla narciarzy, warto skorzystać z możliwości, jakie zapewnia stacja narciarska Czarny Groń. Położona w urokliwej okolicy, z dala od zgiełku miast, w dolinie, na północnych stokach Beskidu Małego, zapewnia znacznie więcej, niż jedynie możliwość szusowania po dobrze utrzymanych trasach.

Stacja narciarska Czarny Groń to miejsce, w którym mali i duzi fani narciarstwa w pełni rozwiną swój potencjał. Znajdzie się tutaj coś dla chcących podziwiać przepiękne widoki podczas spokojnych zjazdów, stawiających pierwsze kroki narciarzy, a także szukających mocnych wrażeń fanów freestyle’u na „jednej desce”.

Miejsce to zaprasza do skorzystania z dwóch tras zjazdowych, nartostrady, „oślej łączki”, Tiger Snowpark-u, a także punktu gastronomicznego i szkółki narciarskiej.

Ile zapłacimy za korzystanie z licznych atrakcji w stacji Czarny Groń? Oferta jest różnorodna – uwzględnia zarówno karnety godzinowe, których ceny rozpoczynają się od 70-80 zł za 2 godziny (karnet ulgowy i normalny), jak i karnety rodzinne, których ceny w tym sezonie, zostały mocno obniżone, a także karnety wielodniowe i oferty specjalne. Z tras zjazdowych można korzystać w godzinach 8.00-22.00; snowpark jest czynny od godziny 10.00 do 22.00. Pomiędzy 16.00 i 18.00 narciarze mogą odpocząć, bo na stokach odbywa się naśnieżanie i ratrakowanie. Po zimowych szaleństwach nocleg w Oświęcimiu pozwoli zregenerować siły i przygotować się na kolejne wyzwania.

Szklana Góra Ski Harbutowica

To kolejne miejsce na mapie zimowych atrakcji niedaleko Oświęcimia, które trzeba odwiedzić. Znajdziemy tutaj wszystko, czego narciarzom w różnym wieku potrzeba do szczęścia, czyli bardzo dobre warunki, świetnie utrzymane stoki i dodatkowe atrakcje. Do dyspozycji są dwa wyciągi – orczykowy i krzesełkowy, czynne w godzinach 12.00-21.00. Dwie trasy zjazdowe pozwalają na zaspokojenie potrzeb doświadczonych narciarzy oraz osób stawiających pierwsze kroki na nartach.

Możemy tutaj skorzystać z karnetów czasowych i rodzinnych, a także karnetów dla grup zorganizowanych. Ceny za dwie godziny jazdy rozpoczynają się od 55-60 zł – cena ta dotyczy korzystania ze stoków w tygodniu. Weekendowe szaleństwa na stoku będą nas kosztowały nieco więcej, bo 65-70 zł za dwie godziny. Ceny karnetów rodzinnych rozpoczynają się od 210 zł (karnet 2+1).

Stok narciarski Kocierz Hotel & Spa

Niedaleko Oświęcimia znajduje się także stok narciarski i szkółka Dimbo. Miejsce to idealnie spełnia potrzeby i oczekiwania rodzin z dziećmi, oferując możliwość zdobycia pierwszych umiejętności narciarskich pod okiem doświadczonych instruktorów. Na wielbicieli białego szaleństwa czekają tutaj sztucznie naśnieżane i ratrakowane trasy o różnej długości. Dodatkową atrakcją jest możliwość skorzystania ze skuterów śnieżnych, lodowiska oraz bezpiecznego wyciągu, który jest przeznaczony specjalnie dla dzieci.

O najmłodszych dba się w Kocierzu w szczególny sposób, zapewniając możliwość korzystania z ciepłych pomieszczeń tuż przy stoku. Nie oznacza to, że dorośli będą się nudzić – nic z tych rzeczy! Trasa z wyciągiem talerzykowym liczy aż 500 m i zapewnia wyjątkowe widoki.

Stok jest czynny od 9.00 do 16.00. Za godzinę jazdy zapłacimy jedynie 28 zł – na terenie obiektu obowiązują karnety imienne. Wieczorna jazda w godzinach od 17.00 do 19.00 to koszt 45 zł za godzinę. Dłuższe korzystanie ze stoku pozwala kupić karnet w niższej cenie. Za całodzienny karnet zapłacimy 58 zł.

Podsumowanie

W każdej z powyższych stacji narciarskich skorzystamy też z możliwości wypożyczenia sprzętu narciarskiego oraz zjemy smaczny posiłek. Rezerwację noclegu, który pozwoli odpocząć w komfortowych warunkach, ułatwia booking Oświęcim, gdzie znajdziesz dopasowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań hotel, domki i apartamenty Oświęcim.