Lokalne wino – najciekawsze winnice w okolicy Oświęcimia

Oświęcim i okoliczne miejscowości oferują wiele różnych możliwości spędzania wolnego czasu. Można tutaj nie tylko uprawiać turystykę pieszą i rowerową, spędzać wolny czas nad wodą, zwiedzać zabytki oraz korzystać z oferty parków rozrywki. Poznaj winnice w okolicy Oświęcimia, które oferują lokalne wino.

Enoturystyka, czyli turystyka winiarska, staje się coraz bardziej popularna w Polsce. Ma to związek z dynamicznym rozwojem zlokalizowanych w różnych regionach naszego kraju winnic. Aby skosztować pysznego wina i cieszyć oko wyjątkowymi krajobrazami, nie musimy wyruszać w daleką podróż do Włoch lub Hiszpanii. Rozrzucone po różnych zakątkach Polski winnice stają się jedną z wielu atrakcji turystycznych, które sprawiają, że możemy uniknąć nudy podczas wakacyjnego urlopu oraz weekendowych wyjazdów.

Co ciekawe – turystyka winiarska cieszy się rosnącą popularnością nie tylko wśród koneserów wina, ale także producentów win, którzy dzielą się wiedzą i doświadczeniem. Odwiedzenie znajdujących się w okolicy Oświęcimia winnic to doskonała okazja, by poznać wyjątkowy potencjał Zachodniej Małopolski oraz zyskać nowe doświadczenia, które być może, zachęcą do samodzielnego zrobienia domowego wina.

Lokalne wino z położonych w okolicy Oświęcimia winnic niczym nie ustępuje doskonale znanym na całym świecie trunkom. Zachwyca bogatym smakiem i aromatem, który na pewno docenią koneserzy win. Turyści, którzy nie przepadają za winem, mogą do woli cieszyć oko piękną zielenią i podziwiać krajobrazy, które zapierają dech w piersiach.

Wypoczynek w Oświęcimiu – znajdź nocleg na miarę potrzeb i oczekiwań!

Ilu turystów, tyle preferencji dotyczących noclegu. Aby pobyt w Zachodniej Małopolsce był udany, warto wcześniej zadbać o znalezienie spełniającej indywidualne oczekiwania bazy noclegowej. Doskonałym rozwiązaniem jest wcześniejsza rezerwacja noclegu. Booking Oświęcim pozwala szybko i bez wychodzenia z domu znaleźć hotele Oświęcim oraz inne obiekty noclegowe. Doskonałym wyborem dla turystów z różnych grup wiekowych są także np. apartamenty Oświęcim oraz domki Oświęcim, które zapewniają poczucie prywatności oraz idealnie spełniają potrzeby i oczekiwania rodzin z dziećmi lub grup przyjaciół.

Rezerwując nocleg przez Internet, można skorzystać z cenowych okazji i zyskać pewność, że po przyjeździe do Oświęcimia będzie na nas czekać komfortowe miejsce noclegowe.

Winnice w okolicy Oświęcimia, które warto odwiedzić

Małopolska zapewnia doskonałe warunki do uprawy winorośli. W ostatnich latach powstało tutaj wiele winnic, które chętnie odwiedzają turyści. Niewiele osób wie, że powstał nawet Małopolski Szlak Winny, który pozwala w nieco inny sposób poznawać walory krajobrazowe i dziedzictwo kulturowe regionu. W okolicy Oświęcimia znajduje się aż pięć pięknych winnic, które warto odwiedzić.

Winnica Czak (Brandyska 1, 32-566 Regulice)

Winnica Czak została założona w 2005 roku i ma powierzchnię 0,3 hektara. Jak podkreślają właściciele tego wyjątkowego miejsca – winnica Czak powstała jako efekt marzeń o urzeczywistnieniu w Polsce wyrafinowanej kultury rolnej i przetwórczej.

Do winnicy Czak można dotrzeć drezyną rowerową, co jest dodatkową atrakcją nie tylko dla małych, ale także dużych turystów. Regulice zapewniają możliwość podziwiania pięknej przyrody, a wizyta w winnicy na pewno dostarczy wielu ciekawych przeżyć i pozwoli skosztować wyjątkowego wina.

Winnica Marcyporęba (Kamieniec 24, 34-114 Marcyporęba)

Winnica Marcyporęba to miejsce stworzone z pasji do enologii. W winnicy Marcyporęba powstają niepowtarzalne produkty, których smak na pewno zaskoczy koneserów wina. Można tutaj nie tylko oddać się degustacji wina, ale także skosztować Cydru Lekkiego Premium – produkt ten został wyróżniony znakiem marki lokalnej Dolina Karpia oraz cieszyć się błogim relaksem i podziwiać wyjątkowe krajobrazy.

Winnica Libiąż (Pilotów 19, 32-590 Libiąż)

Winnica Libiąż rozpościera się na słonecznym wzgórzu o wysokości ponad 324 m n.p.m. w południowo-zachodniej części miasta. Kompleks winny usytuowany jest w malowniczym miejscu, z którego można podziwiać przepiękne krajobrazy. Winnica Libiąż to pierwsza winnica w Polsce, która produkuje wino z Międzynarodowym Certyfikatem V-Label – potwierdza on, że na żadnym etapie produkcji nie zostały użyte składniki pochodzenia zwierzęcego.

Winnica Patria (Poniatowskiego 53, 41-407 Imielin)

Winnica Patria to jedna z pierwszych winnic, które powstały na Górnym Śląsku. Kompleks winny założono w 2007 roku i obejmuje on dwie działki – w Imielinie oraz w Mysłowicach. Winnica Patria to winnica rodzinna, która zrodziła się z ogromnej pasji oraz fascynacji bogactwem smaków i aromatów win. Pobyt w tej winnicy z pewnością stanie się okazją do degustacji wyjątkowych win oraz pozwoli w pełni nacieszyć się pięknem okolicznych krajobrazów.

Winnica Tłuczań (Mędrak 65, 34-114 Tłuczań)

Winnica Tłuczań znajduje się w spokojnej, malowniczej okolicy, w której można w pełni naładować akumulatory. Miejsce to zapewnia wiele atrakcji i jest położone w dogodnej lokalizacji – niedaleko znajdują się bardzo ciekawe zabytki, piękne tereny spacerowe oraz cieszące się ogromną popularnością parki rozrywki Doliny Karpia. Winnica Tłuczań usytuowana jest na wysokości od 320 do 349 m n.p.m., zapewniając nie tylko możliwość degustacji lokalnych win, ale także podziwiania pięknych widoków.

Podsumowanie

Wszystkie winnice w okolicy Oświęcimia to miejsca godne uwagi, w których można miło spędzić czas. Warto wpisać je na swoją listę miejsc, które odwiedzimy podczas pobytu w Zachodniej Małopolsce, a także dowiedzieć się więcej na temat historii i tradycji produkcji wina w Polsce, która liczy ponad 1000 lat. Co ciekawe – pierwsze winnice w Polsce powstały właśnie w Małopolsce – podczas badań archeologicznych ujawniono dowody na uprawę winorośli na zboczach wzgórza wawelskiego, które pochodzą z X wieku. Wędrówka Małopolskim Szlakiem Winnym będzie o wiele przyjemniejsza, gdy zadbamy o wcześniejszą rezerwację komfortowego noclegu w Oświęcimiu – miasto to stanowi doskonałą bazę wypadową, z której szybko dotrzemy do okolicznych atrakcji turystycznych.

Zarezerwuj już teraz
komfortowy apartament