Kąpieliska w Oświęcimiu i okolicy – gdzie wybrać się nad wodę?

Wypoczynek nad wodą to doskonały sposób, aby spędzić czas w gronie rodziny lub przyjaciół. Wypoczywając w Oświęcimiu, nie trzeba obawiać się nudy. Małopolska to szczególny region Polski – każdy znajdzie tutaj atrakcje idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb. Jakie są dostępne kąpieliska w Oświęcimiu i okolicy?

Trudno wyobrazić sobie letni urlop bez wypoczynku nad wodą, która nie tylko chłodzi w upalne dni, ale także pozwala połączyć przyjemność leniwego relaksu na kocu lub leżaku z chwilami intensywnej aktywności. Pływanie to przyjemny sport, jednak trzeba pamiętać, że woda jest żywiołem, który nie wybacza popełnionych przez nas błędów. Jeżeli chcemy korzystać z uroków lata, ciesząc się wypoczynkiem nad wodą, to najlepiej korzystać ze strzeżonych kąpielisk lub pływalni.

Gdzie spędzić czas nad wodą w Oświęcimiu?

Planując urlop w Oświęcimiu, warto wcześniej zarezerwować nocleg na booking Oświęcim, zyskując pewność, że po dotarciu na miejsce, nie będą czekały na nas niemiłe niespodzianki. Noclegi Oświęcim to wiele różnorodnych propozycji na każdą kieszeń. Dzięki rezerwacji noclegu online można nie tylko szybko znaleźć nocleg szyty na miarę potrzeb i oczekiwań, ale także sporo zaoszczędzić.

Apartamenty Oświęcim, hotel Oświęcim i domki Oświęcim oraz inne rodzaje noclegów pozwolą wybrać opcję, która najbardziej odpowiada indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom par, rodzin, grup przyjaciół i innych grup turystów.

W Oświęcimiu i okolicach mamy do dyspozycji aż 4 kąpieliska, czyli:

  • Kąpielisko Łysina – zbiornik Łysina,
  • Kąpielisko: Ośrodek Wypoczynkowy Paprocany – Jezioro Paprocany,
  • Kąpielisko Ośrodka Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie – staw Pożwirowy Kaniów,
  • Kąpielisko Chechło-plaża – potok Chechło.

Woda w tych miejscach jest systematycznie badana, dzięki czemu można zyskać pewność, że wypoczynek będzie bezpieczny i nie zakończy się niemiłą niespodzianką.

Kąpieliska w Oświęcimiu i okolicy strzeżone przez ratownika wodnego

Kąpielisko Łysina (Bieruń, Łysinowa) zostało utworzone na zbiorniku wodnym Łysina. Mamy tutaj do dyspozycji nie tylko wyznaczoną strefę w wodzie oraz strefę na plaży do rekreacji i sportu, ale także niezbędne wyposażenie np. toalety, natryski i przebieralnie. O bezpieczeństwo osób kąpiących się dba ratownik wodny.

Ośrodek Wypoczynkowy Paprocany – Jezioro Paprocany (Tychy, Parkowa) to kolejne miejsce, w którym można wypocząć nad wodą. Można tutaj cumować sprzęt wodny, korzystać z molo i pomostu, a także wyznaczonej strefy w wodzie, miejsca na plaży przeznaczonego specjalnie dla dzieci, toalet, przebieralni i natrysków. Teren jest dostępny dla osób niepełnosprawnych. O bezpieczeństwo osób kąpiących się dba ratownik wodny.

Kąpielisko Ośrodka Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie (Kaniów, Malinowa) także pozwala w pełni cieszyć się wypoczynkiem nad wodą. Teren kąpieliska jest ogrodzony. Znajdują się tutaj pomost i molo, strefa wodna i strefa na plaży do sportu i rekreacji, osobna strefa dla dzieci, przebieralnie, natryski i toalety. Teren został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nad bezpieczeństwem osób kąpiących się czuwa ratownik wodny.

Kąpielisko Chechło (Trzebinia) to miejsce zapewniające przyjemny i bezpieczny wypoczynek w wodzie oraz na plaży. Kąpielisko jest strzeżone przez ratownika i wyposażone w niezbędną infrastrukturę. Na terenie kąpieliska można cumować sprzęt wodny i korzystać m.in. z placu zabaw dla dzieci.

Opcja na niepogodę…

W razie niepogody wodną rozrywkę zapewni kryta pływalnia w Oświęcimiu. MOSiR Oświęcim zapewnia atrakcje dla małych i dużych turystów. Znajdują się tutaj m.in. basen duży, basen sportowy i basen rekreacyjny.

Odrobina luksusu i egzotyki…

Osoby, którym marzy się odrobina luksusu i egzotyki, powinny koniecznie zapoznać się z ofertą atrakcji oferowanych przez MOLO Resort Osiek. Wypoczynek nad pięknym basenem pozwoli poczuć się jak na egzotycznych wakacjach. Można tutaj korzystać z licznych atrakcji dla całej rodziny np. zjeżdżalni wodnych i brodzika dla najmłodszych. Wstęp na teren obiektu jest płatny.

Wodne atrakcje w otoczeniu górskich kolejek…

Kolejną propozycją dla miłośników wypoczynku nad wodą jest strefa wodna Energylandii. Rodzinny Park Rozrywki Energylandia oferuje wodne atrakcje dla dzieci w różnym wieku, młodzieży i osób dorosłych, gwarantując doskonałą zabawę przez cały dzień!

W Oświęcimiu i okolicy można również wypoczywać nad rzeką Sołą, jednak brak jest tutaj strzeżonych kąpielisk. Dbając o własne bezpieczeństwo lepiej rozkoszować się podziwianiem pięknej przyrody, obserwować gniazdujące tutaj ptaki oraz cieszyć się spacerami w przepięknym otoczeniu dzikiej przyrody.

Podsumowanie

W Oświęcimiu i okolicy czekają na turystów różne atrakcje. Oprócz pięknych zabytków i terenów idealnych do uprawiania turystyki pieszej oraz rowerowej Beskid Mały oferuje także możliwość wypoczywania nad wodą. W Polsce jest niewiele miejsc, w których można połączyć oczekiwania wielbicieli wody oraz gór, zyskując pewność, że każdy z uczestników wyjazdu, będzie zadowolony. Urlop w Oświęcimiu na to pozwala! W okolicy znajdziemy szlaki turystyczne, ścieżki spacerowe, trasy rowerowe, a także zbiorniki wodne, rzeki i obiekty sportowo-rekreacyjne, dzięki którym każdy uczestnik wyjazdu w pełni wykorzysta wolny czas.