Strona główna/Atrakcje/Muzeum Jana Pawła II

Muzeum Jana Pawła II

Odległość od obiektu: 32,5 km

Misją Muzeum jest upamiętnianie i upowszechnianie wiedzy na temat życia oraz nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, którego pontyfikat i przesłanie zajmuje wyjątkowe miejsce w polskim dziedzictwie narodowym. Muzeum stara się ukazywać kolejnym pokoleniom osobę Jana Pawła II – jako wzór człowieka szlachetnego, mądrego, otwartego na innych ludzi, cieszącego się autorytetem i szacunkiem.

Misja Muzeum obejmuje również wspieranie rodziny jako podstawowej, niezastąpionej wspólnoty kształtującej tożsamość człowieka, jego system wartości i postawę obywatelską, a także czynne uczestnictwo w budowie społeczeństwa opartego na wartościach chrześcijańskich.

Wadowickie Muzeum jest jednym z najważniejszych punktów na mapie miejsc związanych z Papieżem Polakiem. Jest jednym z najczęściej odwiedzanych muzeów w Polsce. Stąd Jan Paweł II wyruszył, by iść przez świat, niosąc Dobrą Nowinę, nadzieję i pokój. Jego życie, działalność inspirują i wzmacniają miliony ludzi na całym świecie, także tych, którzy przybywają do jego rodzinnego domu.

Więcej informacji: www.domjp2.pl